Wybieramy okna do domu

piękne okno do kuchni

Każdy, kto decyduje się na budowę domu systemem gospodarczym w pewnym momencie staje przed dylematem wyboru okien do domu.

Obecnie w Polsce do wyboru są okna drewniane, plastikowe i aluminiowe. Okna wykonane z aluminium mają zastosowanie przede wszystkim w obiektach komercyjnych. Do domów najczęściej wybiera się okna pcv gdyż są dużo tańsze od drewnianych a mają podobne funkcje użytkowe. Aby otrzymać wstępny kosztorys okien należy wybrać się do producenta okien i zabrać ze sobą projekt domu. Aby dokonać wyceny klient będzie musiał podać nie tylko wymiary ale także określić czy chce okna białe czy w kolorze, jakie szyby, okucia. Obecnie najczęściej stosuje się okna w okleinach drewnopodobnych, które są droższe od okien białych. Szyby mogą być standardowe podwójne albo cieplejsze potrójne. Oglądając profil okienny należy zwrócić uwagę ile ma komór, jaką szerokość, czy w środku jest stal zamknięta.

Okna do domu jednorodzinnego w wersji standardowej zwykle kosztują 7-10 tysięcy złotych. Dużo drożej będzie jeśli ktoś się zdecyduje na okna w nietypowych kształtach czyli koła, łuki, trapezy. Z niemałą dopłatą należy liczyć się także w przypadku wyboru okien tarasowych przesuwnych oraz szprosów w oknach.