Podstawowe informacje o oknach PCV

ładne okna

Przed zakupem okien pcv do domu warto zdobyć podstawowe informacje dotyczące tego produktu. Zakup okien pcv do domku jednorodzinnego wraz z montażem to inwestycja rzędu od pięciu do kilkunastu tysięcy złotych.

Wydając tak znaczne kwoty warto więc dobrze poznać produkt. Jeśli chcemy otrzymać wstępną wycenę na okna idziemy do punktu sprzedaży do producenta okien i zabieramy ze sobą projekt domu albo ręcznie wykonane pomiary otworów okiennych. Okno pcv składa się z profilu okiennego, szyb oraz okuć. Obecnie produkuje się profile pięcio i sześciokomorowe. Taki profil musi mieć w środku odpowiednio grube wzmocnienie stalowe. Warto także zwrócić uwagę na jego kształt bo może być on kanciasty albo bardziej zaokrąglony.

Szyby stosowane w oknach zwykle są przeźroczyste, mają postać pakietu z dwóch szyb wypełnionego gazem. Obecnie coraz częściej klienci wybierają okna trzyszybowe, które mają lepszy współczynnik przenikalności cieplnej ale jednocześnie warto pamiętać, że podrażają one ofertę o jakieś 30%. Przed zakupem należy też zastanowić się nad kolorem okien. Najtańsze są okna białe, jednak ich utrzymanie w czystości jest trudne. Najwięcej osób decyduje się wybrać okna z okleiną drewnopodobną od zewnątrz. Okleina może też być w środku ale wtedy okna będą jeszcze droższe. Z dopłatami trzeba liczyć się zawsze wtedy gdy wybieramy okna w nietypowym kształcie takim jak łuk czy trapez. Dopłacamy też za szprosy, przyciemniane szyby, zamontowanie nawiewników, dodatkowych uchyłów czy blokad w klamkach. Szyby dźwiękoszczelne czy antywłamaniowe również są odpowiednio droższe.

Klient musi liczyć się także z tym, że za montaż okien trzeba zapłacić oddzielnie. Wyprodukowanie okien trwa z reguły dwa do trzech tygodni a przy ich zamawianiu trzeba wpłacić zaliczkę.