Balkonowe okno dachowe

Duże okno dachowe FGH-V P2 Galeria składa się ze skrzydeł, które po otwarciu tworzą balkon. Do góry uchyla się górne skrzydło, natomiast dolne do pozycji pionowej, uchylane do przodu, dzięki czemu tworzy się wnęka balkonu, która jest blokowana poprzez uchylone dolne skrzydło.

Uchylając górne skrzydło, można uzyskać maksymalny kąt wychylenia 45°. W trakcie otwierania skrzydeł, automatycznie rozsuwają się ochronne barierki boczne, które są połączone z dolnym skrzydłem, natomiast przy zamykaniu dolnego skrzydła, barierki te chowają się i są zupełnie niewidoczne powyżej połaci dachu – są ukryte pod oblachowaną konstrukcją okna, dzięki czemu dach prezentuje bardzo duży poziom estetyczny, a w dodatku barierki te nie ulegają zabrudzeniu.
Obydwa skrzydła posiadają bezpieczny pakiet P2 z szybami – wewnętrzną laminowaną i zewnętrzną łatwo zmywalną powłoką, która jest hartowana. Okno to nie posiada tradycyjnej kostki regulującej, a zamiast tego występuje wielopunktowy system zamykania, więc kiedy przekręca się klamkę, ryglowane skrzydło będzie znajdować się w bokach ościeżnicy.

Pomieszczenie, które będzie wyposażone w takie okno, będzie bardzo widne, ponieważ okna balkonowe są dostępne w dużych rozmiarach. Możemy mieć pewność, że pomieszczenie będzie mieć stały dopływ świeżego powietrza, co gwarantuje automatyczny nawiewnik V40P, który jest również odpowiedzialny za ekonomiczne zużycie energii cieplnej. Rozmiar, w jakim można zakupić takie okna, to 94/255 cm, a do zestawu będzie dołączony uniwersalny kołnierz uszczelniający. Jeśli będziemy montować taką konstrukcję, pomijając ściankę kolankową, wówczas maksymalne do osiągnięcia nachylenie może wynosić 35–55°. Firmą, która jest producentem takiego okna, jest instytucja Fakro.